59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Muğla'da düzenlenecek

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı destekleriyle Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 21-28 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan 59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (Tour of Türkiye) heyecanı başladı.

59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Muğla'da düzenlenecek

21 Nisan Pazar günü Antalya’da başlayacak olan 59. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Fethiye-Marmaris (154.4 km), Marmaris-Bodrum (136.8 km) ve Bodrum-Kuşadası (181.9 km) olmak üzere toplam 3 etabına Muğla ev sahipliği yapacak

23 Nisan Salı Günü saat 12.15’te Fethiye Uğur Mumcu Parkından başlayacak olan Fethiye-Marmaris Etabı sırasından bisikletçiler Fethiye, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz’den geçerek Marmaris Abdi İpekçi Parkında yarışı tamamlayacaklar.

24 Nisan Çarşamba günü saat 12.45’te Marmaris Ulusal Egemenlik Caddesinden başlayacak olan Turun 4. Etabı sırasından bisikletçiler, Gökova, Akyaka, Akbük, Ören, Mazı, Çamlık, Yalıçiftlik’ten geçerek, Bodrum Avenue AVM’de yarışı tamamlayacaklar

25 Nisan Perşembe günü saat 11’45’te Bodrum Belediyesi önünden başlayacak olan 5. etap Aydın Kuşadası’nda sona erecek.

Muğla Valisi Dr. İdris Akbıyık, yaptığı açıklamada; “Yeryüzü cenneti Muğla’mız, Ege ve Akdeniz’in buluştuğu, doğal ve tarihi zenginlikleri, yemyeşil ormanları, el değmemiş koyları, mavi bayraklı plajları ve tertemiz doğasıyla turizmin gözbebeği bir şehir. Geçtiğimiz yıl yarışın en zorlu etabı olan Kraliçe etabına (Fethiye-Babadağ) Muğla olarak ev sahipliği yaptık." dedi.

Muğla’nın son yıllarda pek çok uluslararası spor organizasyonuna, onlarca şampiyona ve faaliyete başarılı bir şekilde ev sahipliği yaptığından ve Muğla’nın spor turizmi potansiyelini yüksek bir il olduğundan bahseden Vali Dr. İdris Akbıyık, “Önümüzdeki yıllarda Uluslararası organizasyonlar ve dünya şampiyonaları ile yeryüzü cenneti Muğla’mız inşallah spor organizasyonlarının vazgeçilmez cazibe merkezi olmaya devam edecek. Cumhurbaşkanlığımız himayesinde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteğiyle yapılan Bisiklet Turu’nun 3 önemli etabının ilimizde gerçekleştiriliyor olması ilimizin tanıtımı için çok önemli. Bu vesileyle başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Gençlik ve Spor Bakanımıza şükranlarımı arz ediyor, Türkiye Bisiklet Federasyonuna, tüm ilgililere ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

  Hibya Haber Ajansı